پیچ و مهره

مهره پرچی و موارد استفاده آن

پیچ و مهره

 مهره پرچی و موارد استفاده آن

مهره پرچی در موارد مختلف در صنایع نظامی ، هوافضا و بازارهای صنعتی سراسر جهان تحت استانداردهای نظامی و فضایی از جمله MS 27130 ، NAS 1330 و NAS 1329 مورد استفاده واقع شده است. پیچ و مهره های پرچی بهترین راه حل برای ایجاد رزوه های داخلی و خارجی جهت نصب قطعات روی ورق های نازک فلزی ، پلاستیک و یا حتی سرامیک می باشند. زمان کوتاه نصب و هزینه های پایین مربوطه، استفاده از پیچ و مهره های پرچی را نسبت به سایر روشهای اتصال مقرون به صرفه تر نموده است.

پیچ و مهره های قابل پرچ در صورتی كه ضخامت ورق مورد استفاده جهت تولید قطعات مختلف كم باشد امكان ایجاد رزوه در ورق جهت اتصال قطعه میسر نبوده و در این حالت معمولاً از روشهای جوشكاری و پیچ و مهره های جوشی استفاده می شود.پیچ ومهره های قابل پرچ با امكان جایگذاری سریع و مطمئن در ورقهای نازك فلزی،پروفیل، و پلاستیكهای صنعتی و بدون آسیب رساندن به سطح قطعه، با قابلیت استفاده در مراحل مختلف تولید و حتی به روی سطح رنگ شده یا آبكاری شده، هم اكنون جایگزین روشهای سنتی قبلی گردیده است. با توجه به اینكه برای نصب این پیچ و مهره ها، دسترسی به یك طرف ورق كافی می باشد بنابراین نصب آنها در قطعات توخالی، پروفیلها و محلهایی كه دسترسی به پشت كار محدود می باشد امكانپذیر است. این پیچ و مهره ها در جنسهای آلومینیومی، استیل آبكاری شده و استنلس استیل قابل عرضه می باشند.

مزایای استفاده از مهره پرچی؛

-امکان ایجاد سریع و مطمئن رزوه بر روی یک ورق .

-امکان نصب روی نازکترین ورقه های های فلزی / رزین و پلاستیک های صنعتی .

-امکان نصب مهره یا پیچ در قطعات تو خالی ، پروفیل ها و محل هایی که دسترسی به پشت کار محدود است .

 -پس از نصب حتی روی سطوح رنگ شده یا آبکاری شده نیازی به پرداخت نیست .

-با قابلیت استفاده در مراحل مختلف تولید به منظور آماده سازی قطعات جهت مونتاژ بر خلاف مهره های جوشی ، مهره های پرچی به سطح قطعه آسیبی نرسانده و علاوه بر تمیزی کار به ایمنی محیط نیز لطمه ای وارد نمی آورد .

-دارای مقاومت بسیار بالا که باز و بسته کردن پیچ در قطعات را به دفعات امکان پذیر می سازد .

-افزایش مقاوت در برابر چرخش و افزایش تحمل بار ، مقاومت در برابر خوردگی و سازگاری نسبت به درجه حرارت بالا .

 -صرفه جویی در وقت و هزینه در مقایسه با موارد جایگزین.

پیچ و مهره

 

پیچ و مهره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کارشناسان
ارسال